Już w najbliższy weekend Wisłę czeka ponowny najazd kibiców, chcących z bliska oglądać rywalizację najlepszych skoczków narciarskich świata. Zmagania po Turnieju Czterech Skoczni przenoszą się do naszego kraju, gdzie po raz pierwszy rozegrany zostanie tzw. PolSKI Turniej. Wisła rozpoczyna ten cykl (13-14 stycznia), a następnie zawodnicy przeniosą się na jeden konkurs do Szczyrku (17 stycznia), by całość zakończyć w kolejny weekend w Zakopanem (20-21 stycznia).

– Jesteśmy gotowi. Finalnie mamy wręcz nadmiar śniegu, który początkowo zwoziliśmy spod Baraniej Góry. Pierwsze ekipy już są w Wiśle, łącznie będziemy mieli zawodników z 17 krajów. Do piątkowych kwalifikacji przystąpi 64 skoczków. W sobotę czeka nas, po raz pierwszy na polskiej ziemi, konkurs duetów, natomiast w niedzielę konkurs indywidualny wyjaśnia dyrektor zawodów Andrzej Wąsowicz.

W Wiśle zanosi się na spory najazd kibiców. W sprzedaży zostały praktycznie ostatnie wejściówki. – Można jeszcze kupić bilety na piątkowe kwalifikacje ostatnie sztuki na sobotę. Na niedzielny konkurs sprzedały się już wszystkie i zanosi się na komplet na trybunach dodaje dyrektor Wąsowicz.

Tradycją już stały się w centrum Wisły ceremonie wręczenia numerów startowych najlepszym skoczkom kwalifikacji. Tym razem, z racji remontu amfiteatru, uroczystość odbędzie się na rynku miasta. – Zapraszamy kibiców już w piątek na godzinę 19:00, by wspólnie oczekiwać przyjazdu najlepszej dziesiątki po kwalifikacjach. Będzie można się rozgrzać rytmach muzyki, ale przede wszystkim zobaczyć z bliska czołowych skoczków, być może zrobić sobie wspólne zdjęcie czy zdobyć autograf zaprasza Tadeusz Papierzyński z wiślańskiego magistratu.

Wisła wychodzi naprzeciw także kibicom, którzy chcieliby dostać się na skocznię transportem zbiorowym. W sobotę niedzielę będzie uruchomiona dodatkowa linia autobusowa dowożąca fanów do Malinki. Przystanek startowy to ulica 1 Maja, czyli sam deptak, przy szkole podstawowej, a przystanek końcowy to skrzyżowanie ulicy Malinka z ulicą Czarne. Po drodze kierowcy będą zabierali też kibiców z przystanku przy rondzie na Oazie. Autobusy z centrum będą jeździły od godziny 14:00 do 15:45, w miarę zapełniania się kibicami – średnio co 15 minut. Powrót po zakończeniu zawodów nastąpi do 50 minut od czasu zakończenia konkursów, w miarę przejezdności drogi. Bilety na przejazd będzie można nabyć bezpośrednio w autobusie.